速報APP / 遊戲 / Wypasione Owce

Wypasione Owce

價格:免費

更新日期:2019-08-10

檔案大小:95M

目前版本:1.04

版本需求:Android 4.1 以上版本

官方網站:http://www.globeit.pl

Email:globeitpl@gmail.com

聯絡地址:ul. Gżegżółki 11 02-804 Warszawa POLAND www.globeit.net

Wypasione Owce(圖1)-速報App

Wypasione owce to jedyna w swoim rodzaju gra z przyrodą i kulturą Karpat w tle. Gra niesie ze sobą zarówno dużą porcję zabawy i rywalizacji, jak również pierwiastek edukacyjny.

Gra umożliwia lepsze poznanie regionu karpackiego oraz kultury pasterskiej. Podczas rozgrywki poznasz zasady wypasu owiec, wczuwając się w rolę pasterza, który musi zapewnić swojemu stadu owiec pożywienie, chronić je przed drapieżnikami, a także w odpowiedni sposób gospodarować halą. Pozwól sobie na chwilę zapomnienia i przenieś się w wirtualny, sielankowy krajobraz polskiej części Karpat. Twoim zmaganiom i walce o jak najlepszy wynik towarzyszyć będzie Krystyna Czubówna, która wcieliła się w rolę przewodnika oraz komentatora poczynań gracza.

Wypasione Owce(圖2)-速報App

Gra Wypasione owce ma kilka poziomów, a każdy z nich wiąże się z odwiedzeniem przez gracza innej hali. Poszczególne hale, tak w rzeczywistości, jak i w tej grze, różnią się od siebie. Każda z nich odnosi się do konkretnego miejsca w Karpatach, gdzie prowadzony jest wypas owiec. W miejscach tych można znaleźć bacówkę, a w okresie wypasu - od maja do października, spotkać bacę z owcami, a także zasmakować wspaniałych regionalnych przysmaków wytwarzanych z owczego mleka.

AKTUALIZACJA 08.08.2019:

Wypasione Owce(圖3)-速報App

- 3 nowe plansze zlokalizowane na Śląsku

- nowe atrakcje i możliwości:

Wypasione Owce(圖4)-速報App

- szlak turystyczny przecinający halę

- cietrzew w strefie ochronnej

Wypasione Owce(圖5)-速報App

- strzyżenie owiec

- opisy plansz czytane w gwarze śląskiej

Wypasione Owce(圖6)-速報App

Gra została przygotowana w ramach projektu Karpaty Łączą, realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Projekt Karpaty Łączą związany jest z utrzymaniem i rozwojem tradycyjnego wypasu owiec na halach, ochroną tradycyjnych ras zwierząt oraz wspieraniem odradzania się tradycji gospodarki pasterskiej. Działania te przyczyniają się do zachowania różnorodności biologicznej Karpat, ochrony otwartych krajobrazów górskich hal oraz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu.